O nas

Dlaczego LOCJA i dlaczego budowlana? 

 

Bo to „dobre słowo” – krótkie, wpadające w ucho, łatwe do zapamiętania i jak się okazało, przy swoim podstawowym, encyklopedycznym, tak ważnym znaczeniu, nie było dotychczas wykorzystywane w adresie strony internetowej. Jak nie skorzystać?
 

Locja.pl to serwis internetowy w całości poświęcony tematyce budowlanej. Impulsem, który zrodził pomysł stworzenia portalu budowlanego był z jednej strony nadmiar informacji a z drugiej brak informacji wiarygodnych, jednoznacznych, porównywalnych. Jak w tym wszystkim ma odnaleźć się architekt, konstruktor, inspektor nadzoru czy kierownik budowy?

 

O serwisie

 

Misją portalu jest upowszechnianie i dostarczanie fachowej i kompleksowej wiedzy. Użytkownicy mogą odnaleźć różnorodne treści na temat  budownictwa począwszy od przygotowania inwestycji, projektowania, przez zagadnienia dotyczące wykonawstwa, doboru materiałów budowlanych, aż po użytkowanie obiektów budowlanych czy ich rozbiórkę.

 

Na naszej stronie znajdą Państwo przegląd regulacji prawnych, norm, wytycznych, instrukcji, opracowań technicznych z zakresu budownictwa, które pomogą poruszać się najprostszą drogą do celu jakim jest realizacja obiektu budowlanego.

 

W Leksykonie, w zwięzłej formie zamieszczamy omówienia wielu pojęć z zakresu budownictwa, opisy norm, aktów prawnych jak również przypominamy definicje podstawowych pojęć, które mogą być mylone jak np. współczynnik przewodzenia ciepła i współczynnik przenikania ciepła.

 

Baza wiedzy jest miejscem gdzie prezentujemy szersze opracowania, publikacje i szkolenia przygotowane przez Autorów z dużą wiedzą i praktyką budowlaną na tematy aktualne w związku z nowymi, coraz ostrzejszymi wymaganiami jak również opracowania ważnych problemów w nowym ujęciu, dostosowanym do obecnych przepisów.

 

Porównaj - to pierwsza kompleksowa porównywarka produktów budowlanych. Tu można znaleźć, z pewnością nie wszystkie, ale większość wyrobów znajdujących się na rynku, zawęzić obszar poszukiwań dzięki wyszukiwarce i porównać najważniejsze parametry. Dane dotyczące wyrobów podawane są na podstawie zweryfikowanych informacji producentów – deklaracji właściwości użytkowych i innych dokumentów zawierających parametry techniczne. Niektóre istotne charakterystyki są obliczane przez zespół LOCJI, co zawsze można zweryfikować.

 

Dopełnieniem obrazu budownictwa jest analiza kondycji branży budowlanej, kierunków rozwoju i perspektyw. W zakładce Rynek znajdziecie Państwo raporty na temat bieżącej sytuacji producentów materiałów budowlanych i rynku mieszkaniowego w Polsce.

 

O nas

 

Zespół serwisu locja.pl tworzą osoby od wielu lat związane z budownictwem i sektorem produkcji materiałów budowlanych.

Współpracujemy z zewnętrznymi ekspertami w celu obiektywnej weryfikacji treści publikowanych w serwisie. Naszymi Partnerami są wykładowcy z najlepszych polskich uczelni technicznych, oraz specjaliści z zakresu różnych dziedzin budownictwa.

 

Będziemy wdzięczni za wszelkie wskazówki i uwagi, posłużą nam one do doskonalenia naszego serwisu zarówno w warstwie merytorycznej jak i funkcjonalnej.

Producentów wyrobów wprowadzonych już do obrotu, których nie umieściliśmy w naszej zakładce Porównaj zapewniamy, że nie było to celowe działanie i uzupełnimy braki po otrzymaniu niezbędnych informacji o wyrobie.
Chętnie powitamy osoby chcące, za pośrednictwem naszej strony, opublikować swoje opracowania w przyjętych przez nas formach – szkolenia, referaty, kalkulatory itd.