ikona modułu
PAŹ
2021
Produkcja materiałów budowlanych 2021

Produkcja materiałów budowlanych 2021

Duże zróżnicowanie wyników produkcji materiałów budowlanych we wrześniu w stosunku do roku poprzedniego, w niektórych grupach produktowych wyraźne wzrosty nawet ponad 20% (wełna mineralna, wapno, beton towarowy), w innych kilkunastoprocentowe a nawet wyższe spadki (zaprawy murarskie, pustaki stropowe).

PAŹ
2021
Budowa nowych mieszkań w województwach

Budowa nowych mieszkań w województwach

Statystyka nowych mieszkań budowanych w poszczególnych województwach nie zawsze wygląda tak jak statystyka dla całej Polski.

PAŹ
2021
Polski rynek mieszkaniowy 2021

Polski rynek mieszkaniowy 2021

We wrześniu widoczny spadek liczby rozpoczętych budów mieszkań w stosunku do roku ubiegłego, a także w stosunku do sierpnia br. za sprawą słabszych wyników deweloperów. Dynamika pozwoleń na budowę i oddanych mieszkań nadal na plusie.

PAŹ
2021
Pompy ciepła w Polsce i innych krajach UE

Pompy ciepła w Polsce i innych krajach UE

Pompy ciepła produkują energię odnawialną, pobierając ciepło z gruntu, wody lub powietrza i przekazują je do budynków w formie energii wykorzystywanej do ogrzania pomieszczeń oraz wody użytkowej lub też schłodzenia pomieszczeń, przy czym do funkcjonowania wymagają pomocniczego źródła zasilania

PAŹ
2021
Rozwój energetyki wiatrowej w Polsce i Europie

Rozwój energetyki wiatrowej w Polsce i Europie

Energia wiatrowa jest drugim najpopularniejszym odnawialnym źródłem energii na świecie, wyprzedza ją jedynie energia słoneczna. W Unii Europejskiej jest liderem pod względem zainstalowanych mocy. W Polsce przewaga instalacji wiatrowych jest jeszcze większa.

PAŹ
2021
Rozwój fotowoltaiki w Polsce i Europie

Rozwój fotowoltaiki w Polsce i Europie

Jaką moc mają systemy fotowoltaiczne zainstalowane w krajach Unii Europejskiej. Gdzie ta technologia pozyskiwania energii jest najpopularniejsza. Jak wypada Polska na tle pozostałych krajów UE. Ile energii pozyskujemy z fotowoltaiki.

Zobacz więcej
ikona polecane Komentarze i publikacje
Rynek budownictwa niemieszkaniowego

Budownictwo niemieszkaniowe to drugi segment rynku budowlanego, niezwykle zróżnicowany zarówno pod względem liczby realizowanych obiektów, ich powierzchni użytkowej, kubatury jak i lokalizacji.

Energia i klimat – w Polsce i w UE

Od wielu lat Unia Europejska prowadzi politykę na rzecz zrównoważonego rozwoju, wyznaczając coraz to bardziej ambitne cele. W 2019 r. przyjęta została strategia, której celem jest osiągniecie przez Unię Europejską neutralności klimatycznej do 2050 roku tzw. Europejski Zielony Ład.

Technologia wznoszenia budynków mieszkalnych

W jakie technologii realizowane są w naszym kraju budynki mieszkalne? Czy tradycyjna technologia murowa wciąż jest najpopularniejsza? Ile budynków mieszkalnych realizowanych jest w wielkiej płycie czy też technologii monolitycznej?

Ceny mieszkań - raporty

Na naszym portalu publikujemy informacje na temat cen mieszkań. Raporty są aktualizowane w cyklu kwartalnym bądź rocznym. Znajdziecie tam Państwo informacje opracowane na podstawie wiarygodnych źródeł ( GUS, NBP, Eurostat ).

POLSKA w EUROPIE

Jak na tle Europy prezentuje się Polska pod względem warunków mieszkaniowych, społecznych i gospodarczych? Czy nasze warunki mieszkaniowe odbiegają od europejskich standardów, a jeżeli tak to jak dalece?

X