ikona modułu
LIP
2020
Produkcja materiałów budowlanych 2020

Produkcja materiałów budowlanych 2020

Wyniki produkcji materiałów budowlanych w pierwszym półroczu w większości branż gorsze niż rok wcześniej. Wpływ epidemia koronawirusa widoczny zwłaszcza w wynikach drugiego kwartału. Produkcja w czerwcu słabsza od majowej.

LIP
2020
Budowa nowych mieszkań w województwach

Budowa nowych mieszkań w województwach

Statystyka nowych mieszkań budowanych w poszczególnych województwach nie zawsze wygląda tak jak statystyka dla całej Polski. Pomimo dobrej koniunktury na budowlanym rynku mieszkaniowym w całym kraju, zawsze znajdą się województwa gdzie notowane są spadki, jak też wzrosty gdy statystyka krajowa pokazuje dekoniunkturę.

LIP
2020
Polski rynek mieszkaniowy 2020

Polski rynek mieszkaniowy 2020

Wyniki rynku mieszkaniowego w I półroczu2020r. pod wpływem koronawirusa. Spadła liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto jak i tych, na które inwestorzy uzyskali pozwolenia na budowę. Mocniejsze spadki na budowach deweloperów niż inwestorów indywidualnych z wyjątkiem mieszkań oddanych do użytkowania, gdzie deweloperom udało się nadrobić spadek zanotowany w pierwszych miesiącach pandemii.

LIP
2020
Współczynnik przenikania ciepła w nowo oddanych budynkach mieszkalnych

Współczynnik przenikania ciepła w nowo oddanych budynkach mieszkalnych

Od 2021 roku zaostrzeniu ulegają wymagania współczynnika przenikania ciepła U dla przegród wszystkich rodzajów budynków. Sprawdź, jakimi parametrami charakteryzują się budynki mieszkalne oddawane do użytkowania w ostatnich latach i jak daleko im do spełnienia nowych ostrzejszych wymagań.

LIP
2020
Zbyt duże domy i mieszkania

Zbyt duże domy i mieszkania

Mieszkanie lub dom z większą liczbą pokoi niż zakłada to europejski standard mieszkaniowy uznawane jest za zbyt duże. Ile osób w Polsce i innych krajach europejskich mieszka w takich nieruchomościach mieszkaniowych?

LIP
2020
Czas trwania budowy

Czas trwania budowy

Ile trwa budowa domu jednorodzinnego w Polsce od rozpoczęcia budowy do przeprowadzki? Jaki wpływ na czas realizacji ma technologia budowy domu? Czy budynki wielorodzinne buduje się dłużej niż jednorodzinne i jaki wpływ na czas budowy ma liczba kondygnacji budynku?

Zobacz więcej
ikona polecane Komentarze i publikacje
Technologia wznoszenia budynków mieszkalnych

W jakie technologii realizowane są w naszym kraju budynki mieszkalne? Czy tradycyjna technologia murowa wciąż jest najpopularniejsza? Ile budynków mieszkalnych realizowanych jest w wielkiej płycie czy też technologii monolitycznej?

Ceny mieszkań - raporty

Na naszym portalu publikujemy informacje na temat cen mieszkań. Raporty są aktualizowane w cyklu kwartalnym bądź rocznym. Znajdziecie tam Państwo informacje opracowane na podstawie wiarygodnych źródeł ( GUS, NBP, Eurostat ).

POLSKA w EUROPIE

Jak na tle Europy prezentuje się Polska pod względem warunków mieszkaniowych, społecznych i gospodarczych? Czy nasze warunki mieszkaniowe odbiegają od europejskich standardów, a jeżeli tak to jak dalece?

X