ikona modułu
STY
2022
Powietrze zanieczyszczone pyłem PM2,5 i PM10 w miastach polskich i europejskich

Powietrze zanieczyszczone pyłem PM2,5 i PM10 w miastach polskich i europejskich

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła, ale zanieczyszczenia nadal szkodzą naszemu zdrowiu i środowisku. Ograniczenie zanieczyszczeń poprawiłoby jakość naszego życia, dało oszczędności w ochronie zdrowia poprzez zmniejszenie kosztów leczenia, zwiększyłoby produktywność gospodarki.

STY
2022
Zrównoważony rozwój miast w Polsce i Europie

Zrównoważony rozwój miast w Polsce i Europie

Czy polskie miasta rozwijają się zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju? Na ile warunki życia w naszych miastach różnią się od innych europejskich miast?

GRU
2021
Produkcja materiałów budowlanych 2021

Produkcja materiałów budowlanych 2021

Produkcja materiałów budowlanych w listopadzie powyżej poziomu roku poprzedniego w większości z analizowanych grup materiałowych. Jednym z nielicznych wyjątków była produkcja zapraw murarskich, która kolejny miesiąc była niższa niż przed rokiem.

GRU
2021
Budowa nowych mieszkań w województwach

Budowa nowych mieszkań w województwach

Statystyka nowych mieszkań budowanych w poszczególnych województwach nie zawsze wygląda tak jak statystyka dla całej Polski.

GRU
2021
Polski rynek mieszkaniowy 2021

Polski rynek mieszkaniowy 2021

Miesiąc przed zamknięciem roku 2021 inwestorzy zaraportowali wyniki lepsze od osiągniętych w całym 2020 roku. Dotyczy to zarówno inwestorów indywidualnych budujących mieszkania na własne potrzeby jak i deweloperów. Jedynie liczba oddanych mieszkań przez deweloperów jest niższa niż przed rokiem.

LIS
2021
CENY MIESZKAŃ w POLSCE

CENY MIESZKAŃ w POLSCE

Aktualne ceny transakcyjne za metr kwadratowy mieszkań w największych miastach w Polsce zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Jak zmieniają się ceny w poszczególnych miastach, czy wszędzie tempo zmian jest podobne. Jak różnią się ceny na rynku pierwotnym i wtórnym.

Zobacz więcej
ikona polecane Komentarze i publikacje
17 celów zrównoważonego rozwoju

Rozwój zrównoważony, czyli taki który pozwala na zaspokojenie potrzeb obecnego pokolenia, a jednocześnie nie ogranicza możliwości rozwojowych przyszłych pokoleń. Takie podejście wymaga wspólnych działań wszystkich państw na świecie w zakresie rozwoju gospodarki, społeczeństwa i środowiska.

Rynek budownictwa niemieszkaniowego

Budownictwo niemieszkaniowe to drugi segment rynku budowlanego, niezwykle zróżnicowany zarówno pod względem liczby realizowanych obiektów, ich powierzchni użytkowej, kubatury jak i lokalizacji.

Energia i klimat – w Polsce i w UE

Od wielu lat Unia Europejska prowadzi politykę na rzecz zrównoważonego rozwoju, wyznaczając coraz to bardziej ambitne cele. W 2019 r. przyjęta została strategia, której celem jest osiągniecie przez Unię Europejską neutralności klimatycznej do 2050 roku tzw. Europejski Zielony Ład.

Technologia wznoszenia budynków mieszkalnych

W jakie technologii realizowane są w naszym kraju budynki mieszkalne? Czy tradycyjna technologia murowa wciąż jest najpopularniejsza? Ile budynków mieszkalnych realizowanych jest w wielkiej płycie czy też technologii monolitycznej?

Ceny mieszkań - raporty

Na naszym portalu publikujemy informacje na temat cen mieszkań. Raporty są aktualizowane w cyklu kwartalnym bądź rocznym. Znajdziecie tam Państwo informacje opracowane na podstawie wiarygodnych źródeł ( GUS, NBP, Eurostat ).

POLSKA w EUROPIE

Jak na tle Europy prezentuje się Polska pod względem warunków mieszkaniowych, społecznych i gospodarczych? Czy nasze warunki mieszkaniowe odbiegają od europejskich standardów, a jeżeli tak to jak dalece?

X