ikona modułu
LIS
2022
Produkcja materiałów budowlanych 2022

Produkcja materiałów budowlanych 2022

W ślad za spadkiem rozpoczynanych budów spada sprzedaż i produkcja materiałów budowlanych. W październiku sprzedaż wszystkich analizowanych materiałów budowlanych była niższa niż przed rokiem. Producenci nielicznych materiałów budowlanych utrzymali wolumen produkcji na poziomie ubiegłorocznym.

LIS
2022
Polski rynek mieszkaniowy 2022

Polski rynek mieszkaniowy 2022

W październiku dalszy spadek na rynku mieszkaniowym, zwłaszcza w obszarze rozpoczynanych budów. W ciągu dziesięciu miesięcy liczba mieszkań, których budowę inwestorzy rozpoczęli w roku 2022 spadła o ponad 60 tys. mieszkań w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego

LIS
2022
CENY MIESZKAŃ w POLSCE

CENY MIESZKAŃ w POLSCE

Aktualne ceny transakcyjne za metr kwadratowy mieszkań w największych miastach w Polsce zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Jak zmieniają się ceny w poszczególnych miastach, czy wszędzie tempo zmian jest podobne. Jak różnią się ceny na rynku pierwotnym i wtórnym.

LIS
2022
Rynek uprawnień do emisji dwutlenku węgla

Rynek uprawnień do emisji dwutlenku węgla

Jak działa rynek uprawnień do emisji dwutlenku węgla w Europie? Gdzie przekazywane są bezpłatne przydziały uprawnień. Jakie dochody uzyskują państwa ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2. Jak, pod względem przydziału i dochodów ze sprzedaży uprawnień, wypada Polska na tle pozostałych krajów EU.

PAŹ
2022
Budowa nowych mieszkań w województwach

Budowa nowych mieszkań w województwach

Statystyka nowych mieszkań budowanych w poszczególnych województwach nie zawsze wygląda tak jak statystyka dla całej Polski.

PAŹ
2022
Wytwarzanie i zagospodarowanie odpadów w Europie

Wytwarzanie i zagospodarowanie odpadów w Europie

Wzorce produkcji i konsumpcji nie są zrównoważone, charakteryzują się coraz szybszym wytwarzaniem, zużywaniem i utylizacją produktów. Redukcja zarówno wkładu materiałowego jak i produkcji odpadów poprzez utrzymanie cyrkulacji zasobów w gospodarce jest istotą gospodarki o obiegu zamkniętym.

Zobacz więcej
ikona polecane Komentarze i publikacje
17 celów zrównoważonego rozwoju

Rozwój zrównoważony, czyli taki który pozwala na zaspokojenie potrzeb obecnego pokolenia, a jednocześnie nie ogranicza możliwości rozwojowych przyszłych pokoleń. Takie podejście wymaga wspólnych działań wszystkich państw na świecie w zakresie rozwoju gospodarki, społeczeństwa i środowiska.

Rynek budownictwa niemieszkaniowego

Budownictwo niemieszkaniowe to drugi segment rynku budowlanego, niezwykle zróżnicowany zarówno pod względem liczby realizowanych obiektów, ich powierzchni użytkowej, kubatury jak i lokalizacji.

Energia i klimat – w Polsce i w UE

Od wielu lat Unia Europejska prowadzi politykę na rzecz zrównoważonego rozwoju, wyznaczając coraz to bardziej ambitne cele. W 2019 r. przyjęta została strategia, której celem jest osiągniecie przez Unię Europejską neutralności klimatycznej do 2050 roku tzw. Europejski Zielony Ład.

Technologia wznoszenia budynków mieszkalnych

W jakie technologii realizowane są w naszym kraju budynki mieszkalne? Czy tradycyjna technologia murowa wciąż jest najpopularniejsza? Ile budynków mieszkalnych realizowanych jest w wielkiej płycie czy też technologii monolitycznej?

Ceny mieszkań - raporty

Na naszym portalu publikujemy informacje na temat cen mieszkań. Raporty są aktualizowane w cyklu kwartalnym bądź rocznym. Znajdziecie tam Państwo informacje opracowane na podstawie wiarygodnych źródeł ( GUS, NBP, Eurostat ).

POLSKA w EUROPIE

Jak na tle Europy prezentuje się Polska pod względem warunków mieszkaniowych, społecznych i gospodarczych? Czy nasze warunki mieszkaniowe odbiegają od europejskich standardów, a jeżeli tak to jak dalece?

X