ikona modułu
STY
2021
Grunty pod budownictwo mieszkaniowe w zasobach gmin

Grunty pod budownictwo mieszkaniowe w zasobach gmin

Dostępność gruntów odpowiednich pod budownictwo mieszkaniowe jest jednym z czynników decydujących o podaży nowych mieszkań. Inwestorzy mogą pozyskiwać grunty pod budowę z zasobów komunalnych. W którym województwie gruntów pod budownictwo mieszkaniowe jest najwięcej?

STY
2021
Ile kondygnacji mają budynki mieszkalne budowane w Polsce?

Ile kondygnacji mają budynki mieszkalne budowane w Polsce?

Analiza oddanych do użytkowania budynków w latach 2005 – 2019 ze względu na liczbę ich kondygnacji. Ile budynków 1, 2, 3..- kondygnacyjnych powstało w ciągu ostatnich 15 lat, jaki był czas ich realizacji. W jakich budynkach oddano najwięcej mieszkań i jaka była ich średnia powierzchnia użytkowa.

GRU
2020
Produkcja materiałów budowlanych 2020

Produkcja materiałów budowlanych 2020

Kolejny miesiąc ze spadkiem produkcji. Wyniki produkcji materiałów budowlanych w listopadzie gorsze niż w analogicznym miesiącu roku poprzedniego w większości analizowanych grup produktowych, a także gorsze niż w październiku bieżącego roku.

GRU
2020
Polski rynek mieszkaniowy 2020

Polski rynek mieszkaniowy 2020

Po gorszych wynikach w październiku w stosunku do poprzedniego roku, w listopadzie widoczne ożywienie na budowach, dotyczy to zwłaszcza inwestorów indywidualnych. Deweloperom udało się powtórzyć wyniki sprzed roku, a nawet poprawić je w liczbie uzyskanych pozwoleń na budowę.

GRU
2020
Budowa nowych mieszkań w województwach

Budowa nowych mieszkań w województwach

Statystyka nowych mieszkań budowanych w poszczególnych województwach nie zawsze wygląda tak jak statystyka dla całej Polski. Pomimo dobrej koniunktury na budowlanym rynku mieszkaniowym w całym kraju, zawsze znajdą się województwa gdzie notowane są spadki, jak też wzrosty gdy statystyka krajowa pokazuje dekoniunkturę.

LIS
2020
Koszty budowy budynków mieszkalnych

Koszty budowy budynków mieszkalnych

Nakłady na budowę 1 m2 budynku mieszkalnego wielorodzinnego uśrednione dla całej Polski. Jak zmieniały się w czasie od 1998 do 2020r. Czy koszt budowy budynków oddawanych do użytkowania aktualnie jest najwyższy w analizowanym okresie?

Zobacz więcej
ikona polecane Komentarze i publikacje
Technologia wznoszenia budynków mieszkalnych

W jakie technologii realizowane są w naszym kraju budynki mieszkalne? Czy tradycyjna technologia murowa wciąż jest najpopularniejsza? Ile budynków mieszkalnych realizowanych jest w wielkiej płycie czy też technologii monolitycznej?

Ceny mieszkań - raporty

Na naszym portalu publikujemy informacje na temat cen mieszkań. Raporty są aktualizowane w cyklu kwartalnym bądź rocznym. Znajdziecie tam Państwo informacje opracowane na podstawie wiarygodnych źródeł ( GUS, NBP, Eurostat ).

POLSKA w EUROPIE

Jak na tle Europy prezentuje się Polska pod względem warunków mieszkaniowych, społecznych i gospodarczych? Czy nasze warunki mieszkaniowe odbiegają od europejskich standardów, a jeżeli tak to jak dalece?

X