ikona modułu
MAR
2020
Produkcja materiałów budowlanych 2020

Produkcja materiałów budowlanych 2020

Wyniki produkcji pierwszych dwóch miesięcy roku niejednoznaczne. W niektórych branżach wyraźne przyspieszenie, w innych zaś znaczące spadki w stosunku do porównywalnych wyników roku poprzedniego. W obecnej sytuacji pandemii o wynikach tego roku rozstrzygać będą najbliższe miesiące.

MAR
2020
Przeciętny metraż mieszkań w Polsce

Przeciętny metraż mieszkań w Polsce

Czy nasze mieszkania są z roku na rok coraz większe, czy też wręcz przeciwnie? Jakie domy budują deweloperzy i inwestorzy indywidualni, czy różnią się powierzchnią użytkową? W którym województwie buduje się największe mieszkania? Czy średnia wielkość mieszkania w Warszawie różni się od tego z Poznania, Wrocławia czy Trójmiasta?

MAR
2020
Powrót wielkiej płyty w budownictwie mieszkaniowym

Powrót wielkiej płyty w budownictwie mieszkaniowym

Coraz więcej mieszkań budowanych jest w tzw. „wielkiej płycie” tak wynika z danych statystycznych. Gdzie budowane są takie mieszkania, czy technologia wielkopłytowa jest popularna w wybranym regionie Polski, czy też w całym kraju? Czy wielka płyta skraca cykl realizacji inwestycji mieszkaniowej?

MAR
2020
Budownictwo jednorodzinne w Polsce

Budownictwo jednorodzinne w Polsce

Ile domów jednorodzinnych buduje się w Polsce? Czy boom budowlany obserwowany od kilku lat na rynku mieszkaniowym dotyczy również budownictwa jednorodzinnego? Kto buduje domy jednorodzinny? Gdzie powstaje najwięcej nowych domów, w miastach czy na wsi ze względu na ceny działek budowlanych?

LUT
2020
Koszty budowy budynków mieszkalnych

Koszty budowy budynków mieszkalnych

Nakłady na budowę 1 m2 budynku mieszkalnego wielorodzinnego uśrednione dla całej Polski. Jak zmieniały się w czasie od 1998 do 2019r. Czy koszt budowy budynków oddawanych do użytkowania aktualnie jest najwyższy w analizowanym okresie?

LUT
2020
Dostępność cenowa mieszkań

Dostępność cenowa mieszkań

Dostępność cenową mieszkań w Polsce – ile metrów kw. mieszkania można nabyć za przeciętne wynagrodzenie. Czy szybciej rosną wynagrodzenia czy też ceny mieszkań? W którym województwie najłatwiej o mieszkanie.

Zobacz więcej
ikona polecane Komentarze i publikacje
Ceny mieszkań - raporty

Na naszym portalu publikujemy informacje na temat cen mieszkań. Raporty są aktualizowane w cyklu kwartalnym bądź rocznym. Znajdziecie tam Państwo informacje opracowane na podstawie wiarygodnych źródeł ( GUS, NBP, Eurostat ).

POLSKA w EUROPIE

Jak na tle Europy prezentuje się Polska pod względem warunków mieszkaniowych, społecznych i gospodarczych? Czy nasze warunki mieszkaniowe odbiegają od europejskich standardów, a jeżeli tak to jak dalece?

X