ikona modułu
LUT
2020
Koszty budowy budynków mieszkalnych

Koszty budowy budynków mieszkalnych

Nakłady na budowę 1 m2 budynku mieszkalnego wielorodzinnego uśrednione dla całej Polski. Jak zmieniały się w czasie od 1998 do 2019r. Czy koszt budowy budynków oddawanych do użytkowania aktualnie jest najwyższy w analizowanym okresie?

LUT
2020
Dostępność cenowa mieszkań

Dostępność cenowa mieszkań

Dostępność cenową mieszkań w Polsce – ile metrów kw. mieszkania można nabyć za przeciętne wynagrodzenie. Czy szybciej rosną wynagrodzenia czy też ceny mieszkań? W którym województwie najłatwiej o mieszkanie.

LUT
2020
CENY MIESZKAŃ w POLSCE

CENY MIESZKAŃ w POLSCE

Warto śledzić zmiany poziomu cen mieszkań, bo pokazują sytuację na rynku mieszkaniowym. Pamiętamy gwałtowny wzrost cen mieszkań w roku 2007 a następnie ich spadek. Na niektórych rynkach ceny mieszkań dopiero w 2019r. osiągnęły ten poziom i to w cenach nominalnych bez uwzględnienia inflacji czy wzrostu wynagrodzeń.

STY
2020
Produkcja materiałów budowlanych 2019

Produkcja materiałów budowlanych 2019

Wstępne wyniki produkcji materiałów budowlanych w 2019r. zrealizowanej przez przedsiębiorstwa zatrudniające 50 i więcej pracowników w porównaniu z rokiem poprzednim są mocno zróżnicowane, od 11,1 % spadku (wełna mineralna) do 15,4% wzrostu w przypadku silikatów.

STY
2020
Polski rynek mieszkaniowy w 2019

Polski rynek mieszkaniowy w 2019

2019 to kolejny rok na rynku mieszkaniowym z wynikami jeszcze lepszymi od roku poprzedniego, choć wydawało się to mało prawdopodobne i wielu ekspertów przewidywało zahamowanie trendu wzrostowego a nawet zmniejszenie aktywności inwestorów.

LIP
2019
Produkcja materiałów budowlanych w I półroczu 2019

Produkcja materiałów budowlanych w I półroczu 2019

W drugim kwartale wzrost produkcji zdecydowanej większości materiałów budowlanych, był słabszy niż w pierwszym kwartale 2019r., a  w niektórych produkcja była niższa od ubiegłorocznej (dotyczy to m.in cementu, wapna, betonu towarowego).

Zobacz więcej
ikona polecane Komentarze i publikacje
Ceny mieszkań - raporty

Na naszym portalu publikujemy informacje na temat cen mieszkań. Raporty są aktualizowane w cyklu kwartalnym bądź rocznym. Znajdziecie tam Państwo informacje opracowane na podstawie wiarygodnych źródeł ( GUS, NBP, Eurostat ).

POLSKA w EUROPIE

Jak na tle Europy prezentuje się Polska pod względem warunków mieszkaniowych, społecznych i gospodarczych? Czy nasze warunki mieszkaniowe odbiegają od europejskich standardów, a jeżeli tak to jak dalece?

X