Statystyka nowych mieszkań budowanych w poszczególnych województwach nie zawsze wygląda tak jak statystyka dla całej Polski.
Wartość PKB na mieszkańca Polski jest ponad dwukrotnie niższa niż średnia w Unii Europejskiej. Dystans do najbogatszych krajów Europy jest kilkukrotny. W jakim tempie nadrabiamy zaległości, o ile dobrobyt naszych obywateli wzrósł w ciągu ostatnich 20 lat?
Polska gospodarka na tle innych państw europejskich. Jaki udział w PKB Unii Europejskiej ma Polska? Która gospodarka jest wiodąca w Europie? W jakim stopniu nasza gospodarka rozwinęła się po wstąpieniu do Unii Europejskiej? Czy mamy szansę dogonić Europę?
Aktualne ceny transakcyjne za metr kwadratowy mieszkań w największych miastach w Polsce zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Jak zmieniają się ceny w poszczególnych miastach, czy wszędzie tempo zmian jest podobne. Jak różnią się ceny na rynku pierwotnym i wtórnym.
Nakłady na budowę 1 m2 budynku mieszkalnego wielorodzinnego uśrednione dla całej Polski. Jak zmieniały się w czasie od 2000 do 2023 r. Czy koszt budowy budynków oddawanych do użytkowania aktualnie jest najwyższy w analizowanym okresie?
Prognoza dla rynku budownictwa niemieszkalnego. Czy inwestorzy planują budowę nowych hoteli, szkół, szpitali, budynków biurowych, przemysłowych, magazynowych, handlowych lub usługowych, dróg, mostów itd.?
Uruchom kreator wykresów
Rozwój zrównoważony, czyli taki który pozwala na zaspokojenie potrzeb obecnego pokolenia, a jednocześnie nie ogranicza możliwości rozwojowych przyszłych pokoleń. Takie podejście wymaga wspólnych działań wszystkich państw na świecie w zakresie rozwoju gospodarki, społeczeństwa i środowiska.
Rynek budownictwa niemieszkaniowegoBudownictwo niemieszkaniowe to drugi segment rynku budowlanego, niezwykle zróżnicowany zarówno pod względem liczby realizowanych obiektów, ich powierzchni użytkowej, kubatury jak i lokalizacji.
Energia i klimat – w Polsce i w UEOd wielu lat Unia Europejska prowadzi politykę na rzecz zrównoważonego rozwoju, wyznaczając coraz to bardziej ambitne cele. W 2019 r. przyjęta została strategia, której celem jest osiągniecie przez Unię Europejską neutralności klimatycznej do 2050 roku tzw. Europejski Zielony Ład.
Technologia wznoszenia budynków mieszkalnychW jakie technologii realizowane są w naszym kraju budynki mieszkalne? Czy tradycyjna technologia murowa wciąż jest najpopularniejsza? Ile budynków mieszkalnych realizowanych jest w wielkiej płycie czy też technologii monolitycznej?
Ceny mieszkań - raportyNa naszym portalu publikujemy informacje na temat cen mieszkań. Raporty są aktualizowane w cyklu kwartalnym bądź rocznym. Znajdziecie tam Państwo informacje opracowane na podstawie wiarygodnych źródeł ( GUS, NBP, Eurostat ).
POLSKA w EUROPIEJak na tle Europy prezentuje się Polska pod względem warunków mieszkaniowych, społecznych i gospodarczych? Czy nasze warunki mieszkaniowe odbiegają od europejskich standardów, a jeżeli tak to jak dalece?