ikona modułu
MAJ
2020
Polski rynek mieszkaniowy w 2020

Polski rynek mieszkaniowy w 2020

Wyniki rynku mieszkaniowego w kwietniu pod wpływem koronawirusa. Spadła liczba mieszkań oddanych, rozpoczętych jak też tych, na które inwestorzy pozyskali pozwolenia na budowę zarówno w stosunku do analogicznego miesiąca roku poprzedniego jak i marca 2020r.

KWI
2020
Produkcja materiałów budowlanych 2020

Produkcja materiałów budowlanych 2020

Wyniki produkcji materiałów budowalnych, tak jak każdej innej branży w obecnych warunkach, są oceniane ze względu na pandemię koronawirusa. W pierwszym kwartale 2020r. trudno jeszcze jednoznacznie wskazać, jaki wpływ miał koronawirus na wyniki produkcji, a tym bardziej prognozować wyniki tego roku.

KWI
2020
Tradycyjna technologia murowania w budownictwie mieszkaniowym

Tradycyjna technologia murowania w budownictwie mieszkaniowym

Tradycyjna technologia murowa wciąż dominuje w budownictwie mieszkaniowym, choć niektórzy sygnalizują jej schyłek. Sprawdzamy twarde dane statystyczne. Jaki jest udział budynków w technologii tradycyjnej na budowach budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych. Jak długo trwają takie budowy.

KWI
2020
Budynki mieszkalne w technologii monolitycznej

Budynki mieszkalne w technologii monolitycznej

Popularność technologii monolitycznej w polskim budownictwie mieszkaniowym w ostatnich latach wzrasta. Ile mieszkań budowanych jest w tej technologii, gdzie one powstają? Czy budowa w technologii monolitycznej trwa krócej w porównaniu do innych technologii wznoszenia budynków? Czy mieszkania w tej technologii różnią się pod względem powierzchni użytkowej?

MAR
2020
Przeciętny metraż mieszkań w Polsce

Przeciętny metraż mieszkań w Polsce

Czy nasze mieszkania są z roku na rok coraz większe, czy też wręcz przeciwnie? Jakie domy budują deweloperzy i inwestorzy indywidualni, czy różnią się powierzchnią użytkową? W którym województwie buduje się największe mieszkania? Czy średnia wielkość mieszkania w Warszawie różni się od tego z Poznania, Wrocławia czy Trójmiasta?

MAR
2020
Powrót wielkiej płyty w budownictwie mieszkaniowym

Powrót wielkiej płyty w budownictwie mieszkaniowym

Coraz więcej mieszkań budowanych jest w tzw. „wielkiej płycie” tak wynika z danych statystycznych. Gdzie budowane są takie mieszkania, czy technologia wielkopłytowa jest popularna w wybranym regionie Polski, czy też w całym kraju? Czy wielka płyta skraca cykl realizacji inwestycji mieszkaniowej?

Zobacz więcej
ikona polecane Komentarze i publikacje
Ceny mieszkań - raporty

Na naszym portalu publikujemy informacje na temat cen mieszkań. Raporty są aktualizowane w cyklu kwartalnym bądź rocznym. Znajdziecie tam Państwo informacje opracowane na podstawie wiarygodnych źródeł ( GUS, NBP, Eurostat ).

POLSKA w EUROPIE

Jak na tle Europy prezentuje się Polska pod względem warunków mieszkaniowych, społecznych i gospodarczych? Czy nasze warunki mieszkaniowe odbiegają od europejskich standardów, a jeżeli tak to jak dalece?

X