ikona modułu
PAŹ
2020
Budowa nowych mieszkań w województwach

Budowa nowych mieszkań w województwach

Statystyka nowych mieszkań budowanych w poszczególnych województwach nie zawsze wygląda tak jak statystyka dla całej Polski. Pomimo dobrej koniunktury na budowlanym rynku mieszkaniowym w całym kraju, zawsze znajdą się województwa gdzie notowane są spadki, jak też wzrosty gdy statystyka krajowa pokazuje dekoniunkturę.

PAŹ
2020
Produkcja materiałów budowlanych 2020

Produkcja materiałów budowlanych 2020

Produkcja materiałów budowlanych we wrześniu w większości branż poniżej poziomu ubiegłorocznego. Ożywienie we wrześniu na budowach mieszkań na sprzedaż i wynajem wpłynęło na wzrost produkcji w stosunku do sierpnia 2020r. w branżach zaangażowanych na etapie rozpoczęcia i wznoszenia budynków mieszkalnych.

PAŹ
2020
Polski rynek mieszkaniowy 2020

Polski rynek mieszkaniowy 2020

We wrześniu przyspieszenie na budowach. Inwestorzy rozpoczęli budowę 21,6% więcej mieszkań niż przed rokiem, co pozwoliło zamknąć trzeci kwartał również na plusie. Więcej o ponad 20% r/r mieszkań oddano do użytku. Liczba pozwoleń na budowę nadal poniżej wyników ubiegłorocznych.

SIE
2020
Koszty budowy budynków mieszkalnych

Koszty budowy budynków mieszkalnych

Nakłady na budowę 1 m2 budynku mieszkalnego wielorodzinnego uśrednione dla całej Polski. Jak zmieniały się w czasie od 1998 do 2020r. Czy koszt budowy budynków oddawanych do użytkowania aktualnie jest najwyższy w analizowanym okresie?

SIE
2020
CENY MIESZKAŃ w POLSCE

CENY MIESZKAŃ w POLSCE

Rok 2020 tak w Polsce jak i na całym świecie naznaczony jest pandemią koronawirusa. Słyszymy wiele spekulacji, w jaki sposób koronawirus wpłynie na ceny mieszkań. Warto sprawdzić jak kształtują się ceny mieszkań w oparciu o rzeczywistsze ceny transakcyjne na rynku polskim.

LIP
2020
Produkcja materiałów budowlanych - I półrocze 2020

Produkcja materiałów budowlanych - I półrocze 2020

Wyniki produkcji materiałów budowlanych w pierwszym półroczu w większości branż gorsze niż rok wcześniej. Wpływ epidemia koronawirusa widoczny zwłaszcza w wynikach drugiego kwartału. Produkcja w czerwcu słabsza od majowej.

Zobacz więcej
ikona polecane Komentarze i publikacje
Technologia wznoszenia budynków mieszkalnych

W jakie technologii realizowane są w naszym kraju budynki mieszkalne? Czy tradycyjna technologia murowa wciąż jest najpopularniejsza? Ile budynków mieszkalnych realizowanych jest w wielkiej płycie czy też technologii monolitycznej?

Ceny mieszkań - raporty

Na naszym portalu publikujemy informacje na temat cen mieszkań. Raporty są aktualizowane w cyklu kwartalnym bądź rocznym. Znajdziecie tam Państwo informacje opracowane na podstawie wiarygodnych źródeł ( GUS, NBP, Eurostat ).

POLSKA w EUROPIE

Jak na tle Europy prezentuje się Polska pod względem warunków mieszkaniowych, społecznych i gospodarczych? Czy nasze warunki mieszkaniowe odbiegają od europejskich standardów, a jeżeli tak to jak dalece?

X