ikona modułu
LIP
2021
Produkcja materiałów budowlanych 2021

Produkcja materiałów budowlanych 2021

Wyniki produkcji materiałów budowlanych w pierwszym półroczu 2021 roku są niejednoznaczne. Niektóre branże zwiększyły wolumen produkcji w stosunku do roku poprzedniego, a nawet przekroczyły poziom uzyskany w roku 2019, w innych branżach produkcja spada drugi rok z rzędu.

LIP
2021
Budowa nowych mieszkań w województwach

Budowa nowych mieszkań w województwach

Statystyka nowych mieszkań budowanych w poszczególnych województwach nie zawsze wygląda tak jak statystyka dla całej Polski.

LIP
2021
Polski rynek mieszkaniowy 2021

Polski rynek mieszkaniowy 2021

Rynek mieszkaniowy powrócił na ścieżkę wzrostową o czym świadczą wyniki pierwszego półrocza. Po ubiegłorocznym osłabieniu wywołanym pandemią koronawirusa nie ma śladu. Inwestorzy wykazali wzrosty w każdej kategorii w stosunku do dobrych wyników roku 2019 sprzed pandemii.

MAJ
2021
Pozwolenia na budowę budynków niemieszkalnych

Pozwolenia na budowę budynków niemieszkalnych

Czy pandemia koronawirusa miała wpływ na budownictwo niemieszkaniowe w Polsce? Czy inwestorzy planują budowę nowych hoteli, szkół, szpitali, budynków biurowych, przemysłowych, magazynowych, handlowych lub usługowych, dróg, mostów itp ?

MAJ
2021
CENY MIESZKAŃ w POLSCE

CENY MIESZKAŃ w POLSCE

Aktualne ceny transakcyjne za metr kwadratowy mieszkań w największych miastach w Polsce zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Jak zmieniają się ceny w poszczególnych miastach, czy wszędzie tempo zmian jest podobne. Jak różnią się ceny na rynku pierwotnym i wtórnym.

MAJ
2021
Koszty budowy budynków mieszkalnych

Koszty budowy budynków mieszkalnych

Nakłady na budowę 1 m2 budynku mieszkalnego wielorodzinnego uśrednione dla całej Polski. Jak zmieniały się w czasie od 1998 do 2020r. Czy koszt budowy budynków oddawanych do użytkowania aktualnie jest najwyższy w analizowanym okresie?

Zobacz więcej
ikona polecane Komentarze i publikacje
Rynek budownictwa niemieszkaniowego

Budownictwo niemieszkaniowe to drugi segment rynku budowlanego, niezwykle zróżnicowany zarówno pod względem liczby realizowanych obiektów, ich powierzchni użytkowej, kubatury jak i lokalizacji.

Energia i klimat – w Polsce i w UE

Od wielu lat Unia Europejska prowadzi politykę na rzecz zrównoważonego rozwoju, wyznaczając coraz to bardziej ambitne cele. W 2019 r. przyjęta została strategia, której celem jest osiągniecie przez Unię Europejską neutralności klimatycznej do 2050 roku tzw. Europejski Zielony Ład.

Technologia wznoszenia budynków mieszkalnych

W jakie technologii realizowane są w naszym kraju budynki mieszkalne? Czy tradycyjna technologia murowa wciąż jest najpopularniejsza? Ile budynków mieszkalnych realizowanych jest w wielkiej płycie czy też technologii monolitycznej?

Ceny mieszkań - raporty

Na naszym portalu publikujemy informacje na temat cen mieszkań. Raporty są aktualizowane w cyklu kwartalnym bądź rocznym. Znajdziecie tam Państwo informacje opracowane na podstawie wiarygodnych źródeł ( GUS, NBP, Eurostat ).

POLSKA w EUROPIE

Jak na tle Europy prezentuje się Polska pod względem warunków mieszkaniowych, społecznych i gospodarczych? Czy nasze warunki mieszkaniowe odbiegają od europejskich standardów, a jeżeli tak to jak dalece?

X