Dostępność gruntów odpowiednich pod budownictwo mieszkaniowe jest jednym z czynników decydujących o podaży nowych mieszkań. Inwestorzy mogą pozyskiwać grunty pod budowę z zasobów komunalnych. W którym województwie gruntów pod budownictwo mieszkaniowe jest najwięcej?
Analiza oddanych do użytkowania budynków w latach 2005 – 2019 ze względu na liczbę ich kondygnacji. Ile budynków 1, 2, 3..- kondygnacyjnych powstało w ciągu ostatnich 15 lat, jaki był czas ich realizacji. W jakich budynkach oddano najwięcej mieszkań i jaka była ich średnia powierzchnia użytkowa.
Kolejny miesiąc ze spadkiem produkcji. Wyniki produkcji materiałów budowlanych w listopadzie gorsze niż w analogicznym miesiącu roku poprzedniego w większości analizowanych grup produktowych, a także gorsze niż w październiku bieżącego roku.
Po gorszych wynikach w październiku w stosunku do poprzedniego roku, w listopadzie widoczne ożywienie na budowach, dotyczy to zwłaszcza inwestorów indywidualnych. Deweloperom udało się powtórzyć wyniki sprzed roku, a nawet poprawić je w liczbie uzyskanych pozwoleń na budowę.
Statystyka nowych mieszkań budowanych w poszczególnych województwach nie zawsze wygląda tak jak statystyka dla całej Polski. Pomimo dobrej koniunktury na budowlanym rynku mieszkaniowym w całym kraju, zawsze znajdą się województwa gdzie notowane są spadki, jak też wzrosty gdy statystyka krajowa pokazuje dekoniunkturę.
Nakłady na budowę 1 m2 budynku mieszkalnego wielorodzinnego uśrednione dla całej Polski. Jak zmieniały się w czasie od 1998 do 2020r. Czy koszt budowy budynków oddawanych do użytkowania aktualnie jest najwyższy w analizowanym okresie?
Uruchom kreator wykresów
W jakie technologii realizowane są w naszym kraju budynki mieszkalne? Czy tradycyjna technologia murowa wciąż jest najpopularniejsza? Ile budynków mieszkalnych realizowanych jest w wielkiej płycie czy też technologii monolitycznej?
Ceny mieszkań - raportyNa naszym portalu publikujemy informacje na temat cen mieszkań. Raporty są aktualizowane w cyklu kwartalnym bądź rocznym. Znajdziecie tam Państwo informacje opracowane na podstawie wiarygodnych źródeł ( GUS, NBP, Eurostat ).
POLSKA w EUROPIEJak na tle Europy prezentuje się Polska pod względem warunków mieszkaniowych, społecznych i gospodarczych? Czy nasze warunki mieszkaniowe odbiegają od europejskich standardów, a jeżeli tak to jak dalece?