Rynek

Technologia wznoszenia budynków mieszkalnych

Przeczytaj cały raport

W jakie technologii realizowane są w Polsce budynki mieszkalne? Czy tradycyjna technologia murowa wciąż jest najpopularniejsza? Ile budynków mieszkalnych realizowanych jest w wielkiej płycie czy też technologii monolitycznej?

 

Główny Urząd Statystyczny zbiera informacje o sposobach wznoszenia budynków mieszkalnych, wyodrębniając technologie:

  • tradycyjna udoskonaloną,
  • wielkopłytową,
  • wielkoblokową,
  • monolityczną,
  • konstrukcji drewnianych,
  • pozostałą.

 

Należy pamiętać, że dany budynek jest dla celów statystycznych zakwalifikowany do danej technologii wykonania, oznacza to, że ta technologia jest przeważająca w jego konstrukcji i nie wyklucza zastosowania innych technologii w tym samym budynku np. na ściany działowe lub wypełniające.

 

Mieszkania według technologii wznoszenia budynków w Polsce – średnia 5-letnia

Mieszkania według technologii wznoszenia budynków w Polsce

 

Raporty na temat technologii wznoszenia budynków mieszkalnych

 

Na naszym portalu publikujemy informacje na temat technologii, w jakich są realizowane budynki mieszkalne w Polsce. Raporty są aktualizowane. Znajdziecie tam Państwo informacje opracowane na podstawie wiarygodnych źródeł ( GUS). Analizujemy trendy na rynku, które technologie zyskują na popularności, a które tracą, jak technologia budowlana wpływa na czas realizacji itd.

 

Opublikowane dotychczas raporty:
 

 

 

Polecane WARTO PRZECZYTAĆ
ikona polecane Komentarze i publikacje
17 celów zrównoważonego rozwoju

Rozwój zrównoważony, czyli taki który pozwala na zaspokojenie potrzeb obecnego pokolenia, a jednocześnie nie ogranicza możliwości rozwojowych przyszłych pokoleń. Takie podejście wymaga wspólnych działań wszystkich państw na świecie w zakresie rozwoju gospodarki, społeczeństwa i środowiska.

Rynek budownictwa niemieszkaniowego

Budownictwo niemieszkaniowe to drugi segment rynku budowlanego, niezwykle zróżnicowany zarówno pod względem liczby realizowanych obiektów, ich powierzchni użytkowej, kubatury jak i lokalizacji.

Energia i klimat – w Polsce i w UE

Od wielu lat Unia Europejska prowadzi politykę na rzecz zrównoważonego rozwoju, wyznaczając coraz to bardziej ambitne cele. W 2019 r. przyjęta została strategia, której celem jest osiągniecie przez Unię Europejską neutralności klimatycznej do 2050 roku tzw. Europejski Zielony Ład.

Technologia wznoszenia budynków mieszkalnych

W jakie technologii realizowane są w naszym kraju budynki mieszkalne? Czy tradycyjna technologia murowa wciąż jest najpopularniejsza? Ile budynków mieszkalnych realizowanych jest w wielkiej płycie czy też technologii monolitycznej?

Ceny mieszkań - raporty

Na naszym portalu publikujemy informacje na temat cen mieszkań. Raporty są aktualizowane w cyklu kwartalnym bądź rocznym. Znajdziecie tam Państwo informacje opracowane na podstawie wiarygodnych źródeł ( GUS, NBP, Eurostat ).

POLSKA w EUROPIE

Jak na tle Europy prezentuje się Polska pod względem warunków mieszkaniowych, społecznych i gospodarczych? Czy nasze warunki mieszkaniowe odbiegają od europejskich standardów, a jeżeli tak to jak dalece?