Rynek

POLSKA w EUROPIE

Przeczytaj cały raport

 

Porównania Polski do innych krajów europejskich

Jak na tle Europy prezentuje się Polska pod względem warunków mieszkaniowych, społecznych i gospodarczych?

Czy nasze warunki mieszkaniowe odbiegają od europejskich standardów, a jeżeli tak to jak dalece?

Na ile dotyka nas problem przeludnienia i deprywacji mieszkań?

Nasze mieszkania są większe czy mniejsze niż w innych krajach europejskich?

Zdecydowana większość Polaków mieszka w nieruchomościach mieszkaniowych (domach i mieszkaniach), które stanowią ich własność, wynajem nie jest tak popularny jak w innych krajach europejskich.

Ilu Europejczyków mieszka w domach lub mieszkaniach obciążonych hipoteką bądź kredytem mieszkaniowym, jak wypadamy na tym tle?

Rodziny z dziećmi czy też rodziny bez dzieci na utrzymaniu mieszkają w lepszych warunkach?

Ilu z nas jest zadowolonych z warunków w jakich mieszka, na co najczęściej narzekamy?

Hałas, zanieczyszczenie środowiska, przeciekający dach, wilgoć w mieszkaniu, brak łazienki z wanną lub prysznicem i toaletą, czy niedoświetlone mieszkanie – na co najczęściej skarżą się Polacy, a jak to wygląda w innych państwach Europy?

Czy warunki mieszkaniowe różnią się w zależności od lokalizacji nieruchomości mieszkaniowej?

Gdzie żyje się lepiej w dużych miastach, w miasteczkach i na przedmieściach dużych miast czy na wsi?

Jak prezentują się zasoby mieszkaniowe w poszczególnych krajach, kiedy zostały wybudowane, ile nowych mieszkań powstało po 2000 roku?

Przeciętne gospodarstwo domowe w Polsce na tle Europy, jest bardziej liczne czy też nie, ile jest rodzin wielodzietnych, ile gospodarstw jednoosobowych,?

Wskaźniki warunków mieszkaniowych: mieszkania na 1000 mieszkańców, powierzchnia użytkowa mieszkań, średnia liczba osób w jednym mieszkaniu, liczba pokoi na osobę.

Obciążenie kosztami utrzymania mieszkania, w którym kraju jest najniższe, jak jest w Polsce?

Ile mieszkań buduje się w poszczególnych krajach?

Jak rozwija się nasza gospodarka na tle innych krajów europejskich?

Produkt Krajowy Brutto na osobę w Polsce, ile brakuje nam do standardów Europy Zachodniej?

 


Na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedź w raportach na temat  warunków mieszkaniowych, socjalnych i gospodarczych.

Zainteresowanych odsyłam do opublikowanych raportów 

 

 

Porównanie Polski do innych krajów europejskich

 

 

Polecane WARTO PRZECZYTAĆ
ikona polecane Komentarze i publikacje
17 celów zrównoważonego rozwoju

Rozwój zrównoważony, czyli taki który pozwala na zaspokojenie potrzeb obecnego pokolenia, a jednocześnie nie ogranicza możliwości rozwojowych przyszłych pokoleń. Takie podejście wymaga wspólnych działań wszystkich państw na świecie w zakresie rozwoju gospodarki, społeczeństwa i środowiska.

Rynek budownictwa niemieszkaniowego

Budownictwo niemieszkaniowe to drugi segment rynku budowlanego, niezwykle zróżnicowany zarówno pod względem liczby realizowanych obiektów, ich powierzchni użytkowej, kubatury jak i lokalizacji.

Energia i klimat – w Polsce i w UE

Od wielu lat Unia Europejska prowadzi politykę na rzecz zrównoważonego rozwoju, wyznaczając coraz to bardziej ambitne cele. W 2019 r. przyjęta została strategia, której celem jest osiągniecie przez Unię Europejską neutralności klimatycznej do 2050 roku tzw. Europejski Zielony Ład.

Technologia wznoszenia budynków mieszkalnych

W jakie technologii realizowane są w naszym kraju budynki mieszkalne? Czy tradycyjna technologia murowa wciąż jest najpopularniejsza? Ile budynków mieszkalnych realizowanych jest w wielkiej płycie czy też technologii monolitycznej?

Ceny mieszkań - raporty

Na naszym portalu publikujemy informacje na temat cen mieszkań. Raporty są aktualizowane w cyklu kwartalnym bądź rocznym. Znajdziecie tam Państwo informacje opracowane na podstawie wiarygodnych źródeł ( GUS, NBP, Eurostat ).

POLSKA w EUROPIE

Jak na tle Europy prezentuje się Polska pod względem warunków mieszkaniowych, społecznych i gospodarczych? Czy nasze warunki mieszkaniowe odbiegają od europejskich standardów, a jeżeli tak to jak dalece?