Rynek

Ceny mieszkań - raporty

Przeczytaj cały raport

Rynek mieszkaniowy jest kluczowym elementem rynku budowlanego w naszym kraju. Ciągle słyszymy informacje o kolejnych rekordowych liczbach mieszkań oddanych do użytkowania, mieszkań, których budowę rozpoczęto czy też liczbie mieszkań, na które inwestorzy uzyskali pozwolenia na budowę.

Analitycy zastanawiają się jak długo ta dobra koniunktura jeszcze potrwa, jedni wieszczą rychły koniec, inni wręcz przeciwnie poszukują argumentów, że jest to trwały trend i nie ma się czym przejmować.

Czynników kształtujących ten rynek jest wiele, od niedoboru mieszkań, zamożności społeczeństwa, ogólnej sytuacji gospodarczej, oprocentowania kredytów hipotecznych, stóp procentowych, stabilności rynku pracy, poziomu bezrobocia, cen mieszkań po koszty budowy wynikające z cen materiałów budowlanych, kosztów robocizny, cen gruntów itd.…

 

Raporty na temat cen mieszkań

Na naszym portalu publikujemy informacje na temat cen mieszkań. Raporty są aktualizowane w cyklu kwartalnym bądź rocznym. Znajdziecie tam Państwo informacje opracowane na podstawie wiarygodnych źródeł ( GUS, NBP, Eurostat ). Analizujemy poziom cen transakcyjnych mieszkań w wybranych miastach na rynku pierwotnym i wtórym oraz dynamikę ich zmian. Sprawdzamy jak zmienia się dostępność mieszkań wyrażana stosunkiem cen mieszkań do przeciętnych wynagrodzeń w przekroju województw. Obraz byłby niepełny bez informacji jak kształtują się ceny mieszkań w Polsce na tle innych krajów europejskich.

Raport na temat cen mieszkań

 

Opublikowane dotychczas raporty:
 

 

 

Polecane WARTO PRZECZYTAĆ
ikona polecane Komentarze i publikacje
17 celów zrównoważonego rozwoju

Rozwój zrównoważony, czyli taki który pozwala na zaspokojenie potrzeb obecnego pokolenia, a jednocześnie nie ogranicza możliwości rozwojowych przyszłych pokoleń. Takie podejście wymaga wspólnych działań wszystkich państw na świecie w zakresie rozwoju gospodarki, społeczeństwa i środowiska.

Rynek budownictwa niemieszkaniowego

Budownictwo niemieszkaniowe to drugi segment rynku budowlanego, niezwykle zróżnicowany zarówno pod względem liczby realizowanych obiektów, ich powierzchni użytkowej, kubatury jak i lokalizacji.

Energia i klimat – w Polsce i w UE

Od wielu lat Unia Europejska prowadzi politykę na rzecz zrównoważonego rozwoju, wyznaczając coraz to bardziej ambitne cele. W 2019 r. przyjęta została strategia, której celem jest osiągniecie przez Unię Europejską neutralności klimatycznej do 2050 roku tzw. Europejski Zielony Ład.

Technologia wznoszenia budynków mieszkalnych

W jakie technologii realizowane są w naszym kraju budynki mieszkalne? Czy tradycyjna technologia murowa wciąż jest najpopularniejsza? Ile budynków mieszkalnych realizowanych jest w wielkiej płycie czy też technologii monolitycznej?

Ceny mieszkań - raporty

Na naszym portalu publikujemy informacje na temat cen mieszkań. Raporty są aktualizowane w cyklu kwartalnym bądź rocznym. Znajdziecie tam Państwo informacje opracowane na podstawie wiarygodnych źródeł ( GUS, NBP, Eurostat ).

POLSKA w EUROPIE

Jak na tle Europy prezentuje się Polska pod względem warunków mieszkaniowych, społecznych i gospodarczych? Czy nasze warunki mieszkaniowe odbiegają od europejskich standardów, a jeżeli tak to jak dalece?