Baza wiedzy
autor -  locja.pl

locja.pl

Zespół redakcyjny serwisu locja.pl tworzą osoby od wielu lat związane z budownictwem i sektorem produkcji materiałów budowlanych.
Współpracujemy z zewnętrznymi ekspertami w celu obiektywnej weryfikacji treści publikowanych w serwisie. Naszymi Partnerami są wykładowcy z najlepszych polskich uczelni technicznych, oraz specjaliści z zakresu różnych dziedzin budownictwa.

 

Misją portalu jest upowszechnianie i dostarczanie fachowej i kompleksowej wiedzy. Użytkownicy mogą odnaleźć różnorodne treści na temat  budownictwa począwszy od przygotowania inwestycji, projektowania, przez zagadnienia dotyczące wykonawstwa, doboru materiałów budowlanych, aż po użytkowanie obiektów budowlanych czy ich rozbiórkę.

 

 W Leksykonie w zwięzłej formie zamieszczamy omówienia wielu pojęć z zakresu budownictwa, opisy norm, aktów prawnych jak również przypominamy definicje podstawowych pojęć, które mogą być mylone jak np. współczynnik przewodzenia ciepła i współczynnik przenikania ciepła.

 

Będziemy wdzięczni za wszelkie wskazówki i uwagi, posłużą nam one do doskonalenia naszego serwisu zarówno w warstwie merytorycznej jak i funkcjonalnej.